RC Bielsko-Biała i Okolice

Modele Zdalnie Sterowane


  • Index
  •  » ON-ROAD
  •  » Propozycja budowy toru on road w okolicach Bielska

#1 14-11-2011 22:25:52

rycho

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 14-11-2011
Posty: 5
Punktów :   

Propozycja budowy toru on road w okolicach Bielska

Witam wszystkich forowiczów, którzy tutaj czasami zaglądają. Przymierzam się do budowy toru on-road w pustostanie o wymiarach 4,3 m x 8m. Wiem, że to trochę mały metraż ale na okres zimy całkiem, całkiem. W związku z tym chodzi mi po głowie tor dwupoziomowy (z podjazdami i zjazdami). Sam jestem w stanie zbudować ten tor (może być nawet z płyt teflonowych - bardzo śliski). Mam tylko dylemat, czy w naszej okolicy jest sens budować taki tor po którym będę śmigał sam z synem. Nie chcę na tym zarabiać tylko zrobić frajdę ludziom z pasją. Chodzi o to, że właścicielce obiektu trzeba by coś co miesiąc płacić. Więc za symboliczną opłatę trzeba by zrobić wejście aby uzbierać na mały czynsz i prąd. Obiekt jest usytuowany na granicy Hałcnowa i Kóz. Nie ma problemu z dojazdem komunikacją miejską. Proszę o podpowiedzi i wypowiedzi bo trzeba by coś ruszyć. Sam jestem modelarzem z 30-letnią pasją i wie o co chodzi. Pozdrawiam

Offline

 

#2 15-11-2011 04:33:35

ecko2man

Użytkownik

12790753
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Zarejestrowany: 22-06-2009
Posty: 56
Punktów :   

Re: Propozycja budowy toru on road w okolicach Bielska

tylko na jakie modele myślisz zbudować tor bo część jeździ of roud a część ma on roudy


Było:Carson Dlazzler E-Firestorm-GS Vision
Jest:Fs Monster Truck Svage ss

Offline

 

#3 15-11-2011 15:46:43

 septic

Użytkownik

4266168
Skąd: Kęty/Bulowice/Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 01-10-2009
Posty: 83
Punktów :   

Re: Propozycja budowy toru on road w okolicach Bielska

pomysl swietny   kwestia $$ na oplaty to oczywista sprawa
i tak jak ecko napisal na jakie modele ?? i czy tylko elektryki  czy tez petrole i nitro   aby kazdy mogl z modelem wpasc pojezdzic  a nie ewen przywiesc model  bo za glosny itp


carson comanche
    po modach

Offline

 

#4 15-11-2011 22:22:48

rycho

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 14-11-2011
Posty: 5
Punktów :   

Re: Propozycja budowy toru on road w okolicach Bielska

Bardzo się cieszę, że coś ruszyło. Najpierw o modelach - tor mógłby być dla wszystkich modeli bo jest to hala i nikomu nie przeszkadzałby hałas. ja mam on-roud elektryka ale chętnie popatrzę na spaliniaki. Co do odpłatności to jestem otwarty. Nie nastawiam się na zarobek. Tor chcę zbudować dla syna ale dla jednego to trochę bufonada, a za wynajem trzeba płacić. Wrócę jeszcze do spaliniaków: ponieważ też latam na spalinach i z doświadczenia wiem, że po lataniu model zawsze jest upiepszony olejem, w związku z tym mam pytanie czy na torze zostają tłuste plamy? Tor chcę budować z teflonu (śliski) i do tego rycynowe plamy? - trochę za ślisko. Podpowiedzcie jeszcze czy teflon to dobry pomysł? Próbowałem jeździć na miękkich gumach i było porównywalnie z parkietem.

Offline

 

#5 15-11-2011 23:51:56

 da.fi.4

Administrator

5426473
Call me!
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 20-09-2008
Posty: 297
Punktów :   

Re: Propozycja budowy toru on road w okolicach Bielska

Witam!
Jako admin mam obowiazek przypomniec ze bylo by prosciej i milo jak bys sie nam przedstawil i napisal czym smigasz itp!Z góry dzieki!!!

Co do tematu!
chopaki juz mniejwiecej widze ze poruszyli temat jakie to modeliki by mogly smigac po tym pomieszczeniu wiec sie niebedze powtarzal!natomiast powiem tak bylo juz masa ludzi i projektow przez moja kadencje w RC Bielsko co robilimy tory itp akcje a skonczylo sie to jak zawsze ze nadal niema gdzie jezdzic tylko jakies dzikie miejsca lub zawody!z gory mowie fajna inicjatywa i oby nieumarla jak wiekszosc jak widac na forum ciezko z ludzmi i tak samo jest z jakims egzekwowaniem gotowki czy tez checi pomocy przy budowie czy serwisie(nie mowie o wyjatkach takich jak koledzy ecko czy septic...)!jezeli chodzi o mnie za jak najbardziej!tylko wszystko zalezne od kasy?jak tam godzinowo otwarte?zamykane na klucz czy jak?jak by ktos nowy by chcial myslales tez?tutaj juz bralismy rozne opcje i zadna niewypalila jak ludzie slysza o kasie ale mozna sprobowac!chyba narazie tyle jak cos to zapraszam 602721859 moge mniej wiecej przedstawic jak to tu wygladalo ale nie nalezy sie zniechecac bo zyjemy tym samym hobby!!!

PS co do teflonu troche drogi sposob!jesli bysmy zalozyli ze tylko 1:10 elek do driftu czy street to jak juz tutaj radzilem wykladzina i kola plastikowe mam takie specjalne mozna spotkac sie i pokaze co i jak!patrzac na rozmiary to petrole ani raczej off road niebedzie mial szans chyba zeby...
jesli chodzi o RC auta nitro to po dluzszym uzytkowaniu zostaja znacznie widoczne sladzy jazdy np po bruku na zawodach co widac w galerii na foto!!!

pozdrawiam i mam nadzieje do zobaczenia!

Offline

 

#6 16-11-2011 19:10:03

rycho

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 14-11-2011
Posty: 5
Punktów :   

Re: Propozycja budowy toru on road w okolicach Bielska

Witam. Przepraszam, że się nie przedstawiłem wcześniej. Mówią do mnie Rycho. Jestem " statusiałym " modelarzem. Od 26 lat prowadzę zajęcia w 2 modelarniach. Zajmuję się głównie "latakami" z różnymi wynikami.  W tym roku mojego młodszego syna naszła ochota na drift. Kupiliśmy Maverick Strada TC EVO S 1:10. Chłopak ma zacięcie i nie chciałbym aby to zmarnował,a nie ma gdzie jeździć. A i ja chętnie czasami spróbuję. O reszcie powiem przez phone - pozwolę sobie zadzwonić. Pozdrawiam

Offline

 

#7 17-11-2011 07:24:12

 septic

Użytkownik

4266168
Skąd: Kęty/Bulowice/Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 01-10-2009
Posty: 83
Punktów :   

Re: Propozycja budowy toru on road w okolicach Bielska

nie czasem kupowaliscie model w robiRC ?? :)bo cos sie mnie kojarzy jak z Ecko bylismy tam jakis hmm miesiac temu... drift  fajna sprawa  bo sam zaczynalem od driftowozu tylko ze nitro  :)
jesli sie wiecej osob odezwie jest spora szansa ze temat toru/ów  wypali bo jak narazie  jest kilku userow którzy ożywiają to forum   moze z zimowa pora wiecej sie pojawi ...


carson comanche
    po modach

Offline

 

#8 20-11-2011 23:13:11

 340e36

Użytkownik

2007150
Skąd: Kęty
Zarejestrowany: 16-01-2011
Posty: 12
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja budowy toru on road w okolicach Bielska

witam
wyslalem PW odnosnie spotkania
pozdrawiam

Offline

 
  • Index
  •  » ON-ROAD
  •  » Propozycja budowy toru on road w okolicach Bielska

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora